Jdi na obsah Jdi na menu
 


Extrémní golf Říčkovského DOUBLE

27. 4. 2016

Základní pravidla a principy:

  1. Hraje se ve volném terénu, s vyznačením odpališť a jamek. Jamky jsou praporky s tkalounem u kořene praporkové tyče, tkaloun slouží ke kontrole dosažení jamky. Na hřišti nejsou vyznačeny auty ani vodní překážky.
  2. Hraje se golfovými míčky a golfovými holemi, je povoleno mít ve hře pouze tzv. půlbag, tzn. sedm holí. Zde se řídíme klasickými golfovými pravidly s omezeným počtem holí.
  3. Počet jamek je ad hoc vyhlášen podle aktuální situace na hřišti, obvykle se hraje 14 až 18 jamek.
  4. Míče se odpalují z „týček“ pouze na odpališti. Dále ve hře už ne (zde rozdíl od ČAEG, kde se mohou týčkovat všechny rány). Míče lze ale stavět do vzdálenosti cca dvou gripů hole, ne blíže jamce. Míče, které se dostaly do vzdáleností dvou holí od praporku, už stavět nelze. Stavění míče mohou pořadatelé před hrou i dále omezit.
  5. Jamka je dosažena, leží-li míč ve vzdálenosti označené tkalounem umístěným na patě praporkové tyče – obvyklá délka tkalounu cca 75 cm (zde rozdíl od jiných extrémních turnajů, kde je kruh namalován na zemi či vytýčen ocelovým kruhem). Míč je považován za „v jamce“, lze-li se jej tkalounem dotknout.
  6. Hraje se obvykle na rány, pary jamek jsou pouze orientační. Počítají a do scorekaret se zapisují všechny rány, trestné rány se připočítávají za ztracený míč, za nehratelný míč či míč ve vodní překážce (principielně - dropuje se s jednou trestnou ránou na dvě hole od místa „ztráty“ nebo neomezeně v ose rány zpět k místu původního odpalu, ne blíže jamce).  
  7. Pokud hráč trefí svým míčem sloup nebo vedení elektrického napětí, případně sloup či jinou část lanové dráhy, musí ránu bez trestu opakovat.
  8. Obecně se hra řídí základními golfovými pravidly
  9. Pořadatelé si vymezují právo vyhlásit tzv. vložené soutěže, které se mohou uskutečnit i po ukončení turnaje
  10. Hráči platí startovné, kam je započítáno občerstvení před hrou a oběd po hře.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář